به گزارش خبرنگار مهر، دکتر غلامحسین رحیمی در نشست خبری جشنواره ملی فناوری شیخ بهایی که امروز به صورت مجازی برگزار شد، اظهار کرد: برگزاری رویدادهای فناورانه زمینه ساز و مشوقی برای ترویج و توسعه فناوری است.

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم برگزاری چنین رویدادهایی را در ساختار و توسعه علم، فناوری و نوآوری کشور بسیار تأثیرگذار دانست و افزود: یکی از رویدادهای مهم در حوزه پژوهش، برگزاری هفته پژوهش است که در نیمه دوم آذرماه سال جاری برگزار می‌شود.

رحیمی خاطرنشان کرد: برگزاری این هفته به تقویت نقش ترویجی و انگیزه بخش در حوزه علم و فناوری کمک خواهد کرد.

رحیمی در ادامه به برگزاری پانزدهمین دوره جشنواره ملی شیخ بهایی اشاره کرد و گفت: این رویداد =به همت شهرک علمی-تحقیقاتی اصفهان برگزار می‌شود.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم بیان کرد: شناسایی اصحاب ایده در حوزه فن آفرینی از مأموریت‌های این جشنواره است. این جشنواره در واقع زمینه ارائه طرح‌ها و ایده‌های فناورانه را مهیا و به نوعی فن آفرینان را وارد یک رقابت مثبت و مؤثر می‌کند.

وی معرفی فن آفرینان به سرمایه گذاران را از مزایای این جشنواره دانست و تصریح کرد: در چنین شرایطی تعدادی از طرح‌ها به محصول تبدیل خواهند شد و در واقع زنجیره‌ای از ایده تا پدیده و از علم تا عمل و از طرح کلی و مفهومی به کسب و کارهای مبتنی بر فناوری ایجاد می‌شود.

رحیمی ضمن بیان این مطلب که در این جشنواره فن آفرینان به رقابت خواهند پرداخت، گفت: در این جشنواره ایده‌های فناورانه و کسب و کارها با یکدیگر مقایسه خواهند شد و فن آفرینان به سرمایه گذاران معرفی می‌شوند.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم ادامه داد: در این جشنواره رویداد کافه سرمایه برگزار خواهد شد که در آن همه سرمایه گذاران با صاحبان ایده و کسب و کارهای مبتنی بر فناوری وارد مذاکره خواهند شد.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم از ارسال نامه‌ای به دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها برای جلوگیری از رکود در حوزه پژوهش و فناوری خبر داد و گفت: به دلیل شیوع کرونا کشور در شرایط ویژه ای قرار گرفته ایم و ما در این راستا به همه دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها نامه‌ای ارسال کردیم که بخش پژوهش و فناوری نه تنها دچار رکود نشود، بلکه با شتاب بیشتری نسبت به گذشته به فعالیت خود ادامه دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست